Súčasné trendy interiérového dizajnu

Trendy v interiérovom dizajne ovplyvňujú spôsob, akým štylizujeme naše domovy. Od farieb po textúry, doplnky až po stavebné materiály.

Trendy interiérového dizajnu na rok 2022 sú rozsiahle a rozmanité. Pribudli nové farby, nové textúry a nové materiály, no čo je najdôležitejšie, nové nálady. Spôsob, akým chceme tráviť čas v našich domovoch, sa zmenil a mení sa každým novým rokom. A presne toto všetko ovplyvňuje štýl nábytku a vôbec celého dizajnu.

Nemáme domov hľadať, ale domov vytvárať.

Heinrich Seidel

Newstalgia

Newstalgia sa už v roku 2022 objavuje všade. Pre tých, ktorí tento pojem ešte nepoznajú, vzhľad spája vintage a retro zariadenie s luxusnými povrchovými úpravami a špičkovými technológiami, takže celkovo interiér pôsobí aktuálne a evokujúco.

Oblúkové línie

Trend, ktorý vidíme v nábytkovom dizajne je implementácia ladných línií v siluetách čalúneného nábytku. Objavili sa taktiež zaoblené operadlá pohoviek a zakrivené bočnice.

Zakrivený nábytok s jemnými líniami je dozaista populárny v roku 2022, pretože skoro každý výrobca začlenil mäkké línie, oblúky a krivky do všetkého svojho nábytku.

Matné kovy

Pokiaľ ide o trendy v povrchových úpravách nábytku v kuchyniach a kúpeľniach, jednoznačne dominujú matné kovy, ako napríklad oceľ, nikel a cín. Z farieb dominuje čierna.

vintage furniture

Vintage nábytok

Starodávny nábytok bude aj naďalej začleňovaný do dizajnu. Namiesto rýchleho nábytku klienti hľadajú kvalitný nábytok. Populárna je aj kombinácia moderných kúskov nábytku so starožitným dedičným nábytkom.

 

 

multifunkčná skriňa

 

Modulárna multifunkčná skriňa

Modulárna skriňa je aktuálnym trendom v oblasti nábytku. Keďže byty sú často stiesnené, trendy modulárneho a multifunkčného nábytku v nich dominujú. Drevené lamináty prinášajú rustikálnu atmosféru a zabezpečujú pocit tepla.

V súčasnosti existuje mnoho nových trendov v oblasti nábytku a vôbec celého bývania. Niektorí ľudia sa však trendov boja, a preto ostávajú radšej pri klasickom štýle. Je len na vás, ako si dom zariadite a či budete každoročne nasledovať trendy, ktoré sa neustále menia a vyvíjajú.